Navigáció átugrása.
Rigó József Általános Iskola

Iskola

Nyomtatóbarát változat

Az intézmény 8 évfolyamos általános iskola, a település egyetlen iskolája. Beiskolázási körzete: Bugac, Bugacpusztaháza, Alsómonostor, Erdőszéplak települések. Az intézmény Bugac község területén helyezkedik el.
Legrégebbi épületében egy tanterem és a technika terem , valamint a kerámia szakkör működik.
A középső szárnyban található hét tanterem ,ÁMK iroda, igazgatói- és gondnoki iroda, nevelői szoba, napközis konyha és ebédlő. Az említett hat tanteremben nyernek elhelyezést az alsós osztályok, hetedik terem az angol terem.
A legújabb épület pedig a felső tagozatos osztályok szaktantermei és a sportcsarnokhoz tartozó öltözők és szertárak otthona. Vele épült össze a tornacsarnok. A tanulók elhelyezésére ideális lehetőség áll rendelkezésünkre. Folyamatosan történik az iskola udvarának parkosítása, melyben elért eredmények köszönhetők a szülők segítő munkájának.